Newcastle'ın Çılgın gece hayatı!

11.1.12
İngiltere'de gece hayatı ile en popüler en çılgın şehir Newcastle! Evet Londra değil Newcastle!

Newcastle'da büyük iki üniversite var. Genç nüfus çok. Gerçi sadece gençleri değil, yaşlısı ya da ruhu gençler de aynı şekilde eğleniyor, şimdi anlatınca şaşıracaksınız..

Hürriyet'in hani tıklama almak için ana sayfa alt haberleri vardır ya, orada da geçmiştir kayıtlara. Gece alemlerinde dağılanların halini türk vatandaşlarına ibreti alem olsun diye paylaşmışlardı bir ara..

Newcastle'ın soğuğunu nasıl anlatayım, bilemiyorum. Nemli rutubetli bir soğuk! Okyanus kenarında esintisi de bol! Bu gençler mini etekleri ile yarı çıplak sokaklarda kışın! Yani ben kabanımla atkımla donduğumu biliyorum geçen haftasonu bu arkadaşlar mini etekle üstleri askılı atletlerle takılıyorlardı. Allah akıl fikir versin diye geçirmeden edemiyorsunuz. Bir de dik dik bakıyor insan ister istemez, şaştım hallerine. Fotodan bakmak aynı hissi vermiyor o soğuğu yaşarken görmek lazım onları!! Gençtir kanı kaynar diye düşünenlere, yaşlılar da öyle demiştim ya, gençlik de değil yani mesele.. Alışmışlar soğuğa, alkolü de alınca işlemiyor soğuk içlerine.

Kışa denk gelirse Newcastle'daki ziyaretiniz merkezde saat gece 1:00de bir tur atın ne demek istediğimi anlarsınız..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder