Paskalya.. London Egg Hunt!

1.4.12

Egg hunt.... Paskalya yılın en sevdiğim dönemlerinden, noelden-yılbaşı döneminden sonra tabii.. Noel-yılbaşı dönemini tek geçerim o ayrı da paskalya da baharın yazın habercisi olduğundan ayrı güzeldir bana.. 


Çocukluğumda, Hollanda'da çok renkli geçerdi paskalya.. Yumurtaları özenle boyardık.. Sonra okulun bahçesinde saklardı öğretmenlerimiz, sınıfça yumurta avına çıkardık elimizde sepetlerimizle! Ne güzel günlerdi.. Bizde olmayan Avrupa adeti.. Dini bir bayram aslında ama yumurta avı daha çocuklara işi eğleneceli hale getirmek için düşünülmüş sonradan uyduryulmuş kısmı sanırım..  O eski günlerden kalma güzel anılardandır sevmem Paskalya dönemini..

Londra'da bu sene Olimpiyatlara ev sahipliği yaptığından, devamlı bir aktivite, bir organizasyon hali durumunda.. Egghunt diye bir aktivite kapsamında, şehir merkezinde,  farklı birçok noktaya sanatçıların yorumladığı dev yumurtalar kondu. Çok da keyifli oldu.. Sizi farklı yerlere gitmeye iten bir aktivite olmuş, diğer yumurtayı da göresiniz geliyor. İşte, benim birkaç favorim..
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder