OfİSe yakın oturup da, İLLA kİ hep geÇ kalan olmak

14.5.12
İşe gecikmek istemiyorsanız, işyeri eve yakın olsun diye hiç uğraşmayın! O da çalışmıyor.. Hemen anlatıyorum neden..
Daha önce İstanbul'da işyerine yakın çalışmışlığım vardır çok faydasını gördüm hiç trafikte helak olaklardan olmadım.. Mecidiyeköy'de oturup Levent'te çalıştım, Çamlıca da oturup yine Çamlıca'da çalıştım..  Ama Londra'daki kolaylık taa çocukluğumda ancak mahallemizdeki ilkokula giderken vardı en son!

Evet ev ve işyerim arası vesayit SIFIR, işe hep yürüyerek gidiyorum, sadece 9 dakika! Ve buna rağmen gecikiyorum inanmazsınız! Haritada gördüğünüz ilk nokta evim, son nokta ise şyerim.O nasılsa beş dakika da giderim genişliği yok mu ah ahh! Daha yataktan kalkmadan başlarsın.. Alarm çaldığında alarmı illaki erteler, yaparsın bir beş dakika fazla uyku. Sonra hızlı bir duş alayım dersin ama çıkasın gelmez.. Beş dakikada giderim nasılsa dersin.. Sonra hazırlanırken de böyle rahat rahat giyinirsin, derken saate bir bakarsın, ilk toplantın neredeyse başlamak üzere, fırlarsın..

Ve ne yaparsan yap, doğal olarak geç kalırsın.. Metro kaçtı yok trafik vs diye de bahaneler uyduramadığın için açık ofisin ortasından öyle sessizce kimseler görmeden yerine ulaşmaya çalışırsın.. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder