Şef sarı kafa!

30.9.16

Bizim sarı kafa bugün bir Makarna Şefi olarak karşınızda ta-ta-ta-taa!
Kreşte bu ay meslek gruplarını konuşuyorlar.. Gerçek anlamda konuşuyorlar artık:) Alp'i kreşten aldığımda başlıyor anlatmaya neler yapmışlar o gün..

Dün mesela, bu meslek ayı kapsamında, polis ve itfaiyeciler gelmiş sınıflarına, heyecanla anlattı bana.

Geçen sene benim asistanım 'çırak fotoğrafçı' olmuştu, Alp. Bu sene de kendi ilgi alanlarından yola çıkarak bir meslek seçtik. Araba ve makarna hastası sarı kafadan ya araba tamircisi ya da şef olacaktı haliyle!  Temalı aktiviteler çok popüler okullarda. Sürekli bir kostümle gitme durumu mevcut..  Doğrusu, sadece bir gün kullanılacağından, kostüm almak istemedim. Üstelik Alp'in giyeceğinin de garantisi yoktu, sıkılıp atıveriyor şapka ya da aksesuarları. Giymem diye tutturuyor.

Kendim birşeyler yapabilir miyim diye düşündüm ben de. Barilla'da çalıştığım zamanlardan kalma adıma özel önlük ve şapkam vardı. Onu bir güzel katladım, elimle teğel yaparak diktim. Alp'e göre küçülttüm. Mis! Ve sabah tabii ki de giymek istemedi:) Kreşte diğer çocukları görünce sonradan giymiş neyse ki..


Alp'in kreşini çok seviyorum. Aktiviteleri çok ciddiye alıyorlar bu yaştaki çocuk ne anlar demeden! Gerçek itfaiyeciler, hemşireler, doktorlar okullarına kadar gelip neler yaptıklarını anlatmışlar. Okuldan gelen bazı fotoğrafları paylaşmak istiyorum.. Alp'i seçmek zor bazı resimlerde ama fikir vermesi açısından paylaşıyorum.

Gerçek polisler gelmiş baya sunum yapmışlar:)Bir okul aktivitesi daha böylece geride kaldı.  Önlük mü ne oldu.. Evde ayıcık giyecekmiş!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder